Mateřství

Mateřství je nová životní role, z dívenky se stává žena. Žena s velkým Ž, kdy porodem dává nový život. 

Pro mnoho žen se jedná o jedno z nejkrásnějších období… Ale, pro mnoho žen jde o velmi náročné období, se kterým se těžko zžívá. O to horší ještě je, když věci nejdou podle plánu.. jako například základní věc – o které si myslíme, že přece musí jít hravě.. a tou je kojení. 

Co je to kojení?
 
Kojení je krmení novorozeného nebo malého mláděte mlékem z mléčné žlázy matky. Jedná se o způsob výživy mláďat, který je společný všem savcům, včetně člověka.
 
Na kojení je vhodné pohlížet jak na budování vztahu mezi matkou a dítětem. Kojením se vytváří silné citové pouto a u miminka vyvolává pocit jistoty a bezpečí, která je pro miminko žádoucí.
 
Díky kojení se matce navrací děloha do původního stavu před těhotenstvím, snižuje intenzitu poporodního krvácení a především je podstatné pro duševní pohodu a klid matky.
 
Potřebuji laktační poradkyni?
 
Správné přisátí miminka a správná poloha Vám umožní, aby Vaše miminko vypilo dostatek mléka, což je hlavní a základní benefit kojení. Miminko roste jak má a cítí se spo-kojeně.
 
Správný začátek je velmi důležitý..
 
A ten nezačíná porodem.. nýbrž už v těhotenství. Proto bych Vás ráda provázela už v těhotenství, společným povídáním a přípravou na první kontakt s Vaším miminkem. 
Kůže na kůži je jedním z nejdůležitějších okamžiků, které je potřeba podpořit. Více v sekci předporodní příprava.